Їм судилось впасти у Небесну вись.

2020-02-21

000.148

А сотню Небесну вже зустріли небеса…

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров´ю перемішана сльоза….

А батько сина ще не відпускав.

Л. Максимлюк

У кожної держави є такі події, які назавжди закарбовуються в історії країни, їхні дати пам’ятають протягом десятиліть віків. Для нас, українців, як творців новітньої історії, такою подією став Євромайдан, який назавжди змінив хід історії та світогляд громадян. Шість років тому, 20 лютого 2014 року, силовиками було здійснено масовий розстріл протестувальників з автоматичної зброї і снайперських гвинтівок.

000.149

До Дня вшанування Героїв Небесної Сотні з учнями 10-А класу НВК №12, учасниками клубу «Данко», проведено патріотичний діалог «Роздуми про національну честь і гідність». На заході було подано хронологію подій на Майдані, доповненням до якої стала відеопрезентація «Герої, які не вмирають». На знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які загинули у Києві, учасники клубу зачитали вірші поетів-земляків О. Геращенко, В. Матвієнка, О. Пилипчук.

Під неофіційний гімн Небесної Сотні – лемківську пісню «Пливе кача» хвилиною мовчання присутні вшанували невмирущу пам’ять про загиблих воїнів Небесного Війська, лави якого, на превеликий жаль, продовжують поповнюватися тими, хто і нині гине на неоголошеній війні на сході нашої держави. Зацікавленість учнів викликав підготовлений бібліотекарем перегляд «Уклонімося низько до землі, тим, хто в серці буде вічно жити», на якому були представлені інформаційні матеріали про Героїв Небесної Сотні.

Герої Небесної Сотні увійшли в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Вони підтвердили, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться люди, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави.000.150

Кiлькiсть переглядiв: 138

Коментарi