Від Декларації до державності

2020-07-15

000.100

Тридцять років назад, 16 липня 1990 року, Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цим самим було зроблено вирішальний крок на шляху до незалежності нашої країни.

У березні 1990 року був обраний новий склад Верховної Ради, тоді ще УРСР. Вперше в історії України Верховна Рада була обрана не однопартійною, в її складі були ті, кого до цього неможливо було уявити там взагалі - дисиденти, борці за незалежність нації - Левко Лук’яненко, В’ячеслав Чорновіл, брати Горині. І головне – Декларація була прийнята конституційною більшістю – 355 голосами депутатів. Вона стала тим омріяним багатьма поколіннями українців історичним документом, який проголошував суверенітет та незалежність України.

До 30-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України центральною міською бібліотекою було підготовлено викладку літератури «Тернистий шлях державотворення», на якій репрезентовано історичні нариси, матеріали з навчальної та хрестоматійної літератури. Вони висвітлюють цю доленосну подію в історії нашої держави й дають цілісне уявлення про основні віхи становлення незалежності. Можна ознайомитись зі спогадами народних депутатів, безпосередніх учасників тих подій – В.Чорновола, Л.Кравчука, Л.Лук’яненка, О.Мороза. В унікальному виданні «Декларація про державний суверенітет України: історія прийняття, документи, свідчення» зібрано всі документи, що стосуються процесу прийняття Декларації, – законопроекти, пропозиції, повні стенограми їх обговорення, результати поіменного голосування.000.159

Декларація про державний суверенітет України визначила основні напрямки внутрішньої й зовнішньої політики, економічного розвитку й державного будівництва. І хоча цей державно-правовий акт більш формально проголошував незалежність, він став правовим фундаментом для сучасної Конституції та законів України.

Кiлькiсть переглядiв: 564

Коментарi