Споживай енергію розумно!

2020-09-09

000.155.

«Ми всі заодно, нас несе та сама планета,

ми – екіпаж одного корабля.

Тож давайте берегти наш Зелений Корабель,

і тоді подорож буде незабутньо прекрасною!»

Антуан де Сент – Екзюпері

Все більше і більше людей у світі розуміють, що необхідно жити в гармонії з навколишнім середовищем, зі своєю Планетою, берегти її ресурси та надра. Час марнотратного використання викопних енергоресурсів (нафти, газу, вугілля) минає, і нам потрібно робити реальні кроки для ефективного використання енергії та збереження її, а також застосовувати відновлювальні джерела енергії, даровані нам самою Природою – сонце, вітер, воду тощо. Сонячна енергетика на сьогодні є одним із найбільш екологічних способів отримання енергії. На жаль, одною з найгостріших екологічних проблем, які стоять перед людством, є глобальна зміна клімату, що спричиняє серйозні кліматичні зміни і загрожує зникненням різних екосистем. Основною причиною зміни клімату є використання викопного палива та неефективне споживання енергії, що виробляється. Хвилюють якість повітря, тобто загазованість, смог, тотальне вирубування зелених насаджень, низька якість води. Проблема сміття є «видимою»: люди стикаються з нею щодня.

Звичайно, перш за все необхідна державна політика щодо енергозбереження, захисту навколишнього середовища. Але відповідальність за екологічні проблеми в державі не можна «перекладати» тільки на органи влади: зміни варто починати з себе, тобто практикувати екологічну поведінку щодня, а саме: слідкувати за втратами тепла, утеплювати будинки, встановлювати лічильники на тепло, користуватися енергоощадними лампами замість звичайних, встановлювати захисний екран між батареєю і стіною з алюмінієвої фольги, економити газ і воду та ін. Наприклад, якщо з крану крапає вода, то втрати складають 24 л на добу, тобто 720 літрів на місяць. Посадіть дерева біля вашого будинку! Максимально використовуйте природне сонячне освітлення. Будьте економними! На вторинну переробку здавайте папір, поліетилен, пластикові пляшки, склобій, пластмаси, металеві баночки. Використовуйте багатозарядні акумулятори, оскільки лише батарейки та акумулятори, викинуті на смітник, це причина 36% забруднення ртуттю. Необхідно зменшувати споживання пластику. Пластикові пакети в природі біологічно не розкладаються.

Причинами екологічних проблем є низька культура, байдужість і мала поінформованість. У фонді нашої бібліотеки (м–н Хіммаш) представлена література даної тематики. Видання «Що таке енергія та як її зберегти: прості поради» відповість на багато запитань, зокрема, що таке енергія, якою вона буває, де і для чого використовується і чому важливо її берегти. Унікальним є посібник «Я і енергія». Він є першим навчальним виданням з енергозбереження та проблем клімату для школярів. Над цікавим, насиченим і яскравим посібником працював колектив міжнародних експертів з п’яти країн. Поради на кожен дає видання «Як заощадити енергію та власні гроші?».

Нам усім треба усвідомити, що все, що ми робимо, залишає свій слід у навколишньому середовищі. Будьте активними і енергозаощадливими! Споживайте енергію розумно, бережіть енергію!

Кiлькiсть переглядiв: 469

Коментарi