У жорнах репресій збудуймо пам’яті негаснучий собор

2017-10-27

/Files/images/1.00.jpg

Тоді ми йшли по таборах…

Одних замучили катюги,

Зломились інші від наруги

І в забутті скінчили шлях…

М. Цівірко

Цими днями минає 80 років з початку масових розстрілів жертв політичних репресій в Україні. 27 жовтня — 4 листопада 1937 року в урочищі Сандармох, що в Карелії, було знищено 1116 чоловік. Чорним днем для історії української нації стало 3 листопада 1937 року, коли «на честь» 20-ї річниці «Великого Жовтня» у Соловецькому таборі особливого призначення було розстріляно більше сотні представників інтелігенції. Серед тих, кому винесли смертний вирок, була велика група українців — Лесь Курбас, Микола Куліш, Матвій Яворський, Валер'ян Підмогильний, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Яловий та багато інших. Саме відтоді українське Відродження стало розстріляним і про цих людей прийнято говорити, що вони символізують «Розстріляне Відродження»./Files/images/1.001.jpg

26 жовтня працівники Коростенської міської бібліотеки, до 80-річчя з початку масових розстрілів жертв політичних репресій в Україні, провели годину-вшанування «У жорнах репресій збудуймо пам’яті негаснучий собор», для учнів 11 класу школи-гімназії №2 ім. Миколи Сингаївського. Бібліотекарі Світлана Мельничук та Галина Примак ознайомили школярів із трагічними сторінками 1937 року, розповіли про долю української інтелігенції, поетів та письменників «Розстріляного Відродження». Захід супроводжувала цікава слайд-презентація. Бібліограф Тетяна Примаченко презентувала перегляд літератури «Титани нації: світло з неба».

Високу ціну за відмову пристосовуватися і жити за брехливою радянською мораллю заплатили сотні поетів, прозаїків, перекладачів, літературних критиків, викладачів, театральних діячів. Для того, щоб попередити та більше не допустити злодіянь проти людяності сьогодні і в майбутньому, ми повинні пам’ятати трагічні сторінки своєї історії. Бути сильними і консолідованими у прагненні збудувати потужну демократичну державу.

Кiлькiсть переглядiв: 356

Коментарi