Дзвони печалі у творчості Ліни Костенко

2014-04-25

/Files/images/костенко і чорнобиль.png

Ми — атомні заложники прогресу

Вже в нас нема ні лісу ні небес

Так і живем од стресу і до стресу

Абетку смерті маємо — АЕС

Л. Костенко.

Минає 28 років з часу, коли сталася чорнобильська трагедія. З роками притупляється гострота пережитого, приходять нові покоління, які дедалі менше знають про страшну суть Чорнобильської катастрофи та тих людей, які віддали своє життя на поталу атомному монстру. Чарівне наше Полісся, рідна древлянська земля, яка теж постраждала від трагедії на ЧАЕС, зі смутком дивиться на нас своїми голубими очима-озерами, розкішними багатими лісами, зоріє пам'яттю пращурів, кричить пусткою, плаче самотою...

До дня Чорнобильської трагедії в центральній міській бібліотеці ім. М. Островського пройшов літературно-екологічний вечір «Дзвони печалі у творчості Ліни Костенко», в якому прийняли участь учні 9-10-х класів ЗОШ №10. Присутні на заході познайомились із творчістю Ліни Василівни Костенко, яка близько до душі сприйняла Чорнобильське лихо, з 1991 року займається чорнобильськими проблемами, неодноразово сама побувала в зоні, перейнялась долею покинутих, спустошених сіл, та знівеченими долями людей, відірваних від рідної землі. Гострим болем відгукнулася в серці Ліни Костенко чорнобильська трагедія. З-під її пера виходять сповнені гіркоти і страждання поетичні рядки:

Атомний Вій опустив бетонні повіки.

Коло окреслив навколо себе страшне.

Чому Звізда-Полин упала в наші ріки?!

Хто сіяв цю біду і хто її пожне?

Хто нас образив, знівечив, обжер?

Яка орда нам гідність притоптала?

Якщо «наука потребує жертв», -

чому ж не вас вона перековтала?!

Також бібліотекарі підготували книжкову виставку «Чорнобиль не має сьогодні меж». Захід супроводжувався слайд - презентацією, впродовж усього вечора звучали вірші Л.Костенко на чорнобильську тематику.

/Files/images/IMG_2595.JPG

Творчість Ліни Костенко - по справжньому неповторне явище духовного життя української нації. Торкаючись наших душ, вона пробуджує у них світлі і радісні почуття, робить їх благороднішими, чистішими. На думку Ліни Василівни, Чорнобиль мав би зробити нас противниками атомної енергетики. «Мирний атом» став для України і прилеглих земель гірше війни. Збитки від аварії на ЧАЕС доведеться відшкодувати ще дуже довго...

Доземно схиляємося в подяці перед ліквідаторами цієї страшної аварії. Перед живими. Перед пам'яттю до часу померлих від радіаційного смерчу.

/Files/images/P4255348.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1564

Коментарi