/Files/images/000.36.pngУ чудовий травневий весняний день в читальній залі центральної бібліотеки ЦБС м. Коростеня пройшов навчальний семінар на тему «УДК: знайомимось, вивчаємо, впроваджуємо».

Семінар проходив у день вишиванки і всі колеги були одягнені у вишиті сорочки, чим підтримали українську традицію носити українське вишите вбрання.

Основні завдання заходу полягали у впровадженні в роботу бібліотек Універсальної десяткової класифікації, формування знань та вмінь методики індексування за таблицями УДК./Files/images/000.37.jpg

Відкрила семінар директор ЦБС м. Коростеня Галина Боцман, яка ознайомила бібліотекарів із законодавчою, нормативно-правовою базою діяльності бібліотек.

Методист ЦБС Світлана Коржук запропонувала присутнім методичні рекомендації з даного питання та закликала колег розпочати таку важливу роботу з книжковим фондом, як впровадження УДК у своїх закладах. А ще підготувала практично- методичне видання «Універсальна десяткова класифікація (УДК): знайомимось, вивчаємо, впроваджуємо», яке буде корисним для бібліотечних працівників.

/Files/images/000.38.jpg Завідуюча відділом комплектування та обробки літератури Алла Красновська детально зупинилася на 8 класі основної таблиці УДК Мова. Мовознавство. Художня література. Літературознавство та привела приклади зіставлення та застосування класифікаційних індексів таблиць УДК. Виступи супроводжувалися слайдовими презентаціями. Учасники навчального семінару залишилися задоволеними отриманою інформацією та спілкуванням.

/Files/images/000.33.png

"КРЕАТИВНІСТЬ – ЦЕ ФЕНОМЕН ВІДКРИТОГО СВІТУ МОБІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ» (РАҐНАР СІІЛ) Для працівників централізованої бібліотечної системи був проведений тренінг на тему «Креативність і творча фантазія, діалог і ораторське мистецтво, як необхідний принцип роботи сучасного бібліотекаря»./Files/images/000.34.jpg Провідний методист ЦБС Світлана Коржук детально зупинилася на креативності та творчому підході до роботи в бібліотечних закладах. Познайомила з новими креативними та сучасними формами роботи, підготувала цікаві тематичні вправи для бібліотекарів. Виступ супроводжувався презентацією. Колеги із захватом розказували про масові заходи, які були проведені у бібліотеках і які заслуговують на увагу всіх присутніх.

Крім цього для психологічної розрядки були проведені веселі ігри «Репортер», «Сонечко добросусідства», «Подібність і відмінність».

/Files/images/000.35.jpg

Про корисні навички ораторського мистецтва говорила з працівниками бібліотек міста практичний психолог ЦСПР Надія Волківська, яка ще й ознайомила всіх з психологічною технікою публічних виступів і підготувала ігри на логіку та креатив. Невимушено і весело пройшов тренінг. Підсумовуючи заняття, всі присутні висловили думку про те, що їх сподівання здійснилися і вони згодні ще навіть не на один такий цікавий тренінг.Бібліотечні працівники, в котрий раз зрозуміли, що потрібно змінюватись і бути сучасними, бо ж професія бібліотекаря сьогодні дуже цікава, нелегка і несе масу нової інформації.

/Files/images/000.18.png

У читальній залі ЦБ був проведений корисний семінар – практикум для бібліотечних працівників міста на тему «Людям з особливими потребами-особливу увагу книгозбірень». З методичними порадами виступила методист ЦБС Світлана Коржук, яка зосередила увагу колег на завданні бібліотек по обслуговуванню людей з обмеженими можливостями. Детально зупинилася і на особливостях взаємодії з різними групами інвалідів, говорила і про значимість приділення їм особливої уваги, про необхідність допомогти людям з вадами зору, слуху, пересування, щоб вони відчували себе повноцінними громадянами своєї країни, своєї громади, жили насиченим життям, повним краси, любові та достатку.

/Files/images/000.19.jpg

Бібліотекар бібліотеки – філіалу № 2 Інна Лоюк поділилася досвідом роботи бібліотечної служби «Турбота», яка діє при бібліотеці, та надає допомогу в забезпеченні інформацією, літературою читачів з обмеженими можливостями, людям похилого віку, самотнім. Користувачі бібліотеки –філіалу № 2 стають абонентами індивідуального бібліотечного обслуговування. Бібліотекарі проводять з ними індивідуальні бесіди, носять книги по місцю проживання читачів, які потребують цього, проводять індивідуальне інформування про нові надходження до бібліотеки, виконують замовлення по телефону та з мережі Інтернет, залучають їх до участі в масових заходах.

Завідуюча бібліотекою УТОС Тетяна Ястремська, яка була запрошена на захід, детально зупинилась на роботі з категорією користувачів з порушенням зору. Для них працівники проводять різнопланові масові заходи: це і конкурси брайлівського читання, аукціони, зустрічі з цікавими людьми, бібліотечні уікенди, екскурсії по місту та ін. Бібліотека для цих користувачів -дім зустрічі./Files/images/000.20.jpg

Практикум був корисним, цікавим, потрібним, своєчасним, працівники бібліотек ЦБС отримали багато інформації, вкрай потрібної у практичній діяльності, в повсякденному обслуговуванні людей з особливими потребами та став поштовхом до активізації та поліпшення цієї роботи у подальшому.

/Files/images/1..4.png

«Для України краєзнавство завжди було

не лише міцним фундаментом історичної пам’яті,

але формою самозахисту від ударів долі»(П. Тронько)

Для бібліотечних працівників ЦБС був проведений семінар - практикум «Сучасна книгозбірня міста – інформаційно -краєзнавчий осередок громади». Метою заняття було більш детально ознайомити бібліотекарів з інформаційно – краєзнавчою роботою в контексті діяльності сучасних бібліотек.

/Files/images/1..2.jpg Відкрила семінар-практикум директор ЦБС Галина Боцман, яка ознайомила присутніх з новими офіційними документами затвердженими Кабінетом Міністрів України , а саме зі «Стратегією розвитку бібліотечної справи в Україні до 2025 року «Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України» та новими змінами до Типових правил користування бібліотеками в Україні.

Провідний методист ЦБС Світлана Коржук, детально зупинилася на питаннях формування краєзнавчого фонду, виставковій роботі, популяризації краєзнавчих документів та розповіла про спільну роботу бібліотек з громадою міста.

Бібліограф ЦБС Тетяна Примаченко підготувала для всіх присутніх день краєзнавчої книги «Живи і процвітай, Поліський краю! Благословенна будь, свята земля!».

З консультацією «Впровадження УДК в практику роботи публічних бібліотек» виступила завідуюча відділом комплектування і обробки літератури Алла Красновська.

Під час семінарського заняття працівники бібліотек обмінювалися думками, щодо організації інноваційних форм масової роботи та поліпшення якості бібліотечної роботи.

/Files/images/1..3.jpg

В продовження теми краєзнавства була підготовлена та проведена зустріч з місцевою поетесою Галиною Цепковою та художницею Ларисою Баранівською, до якої долучилися і працівники шкільних бібліотек міста.

Підсумовуючи роботу семінару-практикуму , варто зазначити, що присутні почерпнули багато нового і корисного для себе по даній темі та будуть використовувати цікаву інформацію у повсякденній роботі, для того , щоб не тільки зробити бібліотеку культурним осередком, а й розширювати коло її читачів, користувачів бібліотечних послуг.

бібліотека в сучасному форматі

«Бібліотека в сучасному форматі: професійні ідеї, сучасні проекти» - саме така тема стала центральною під час семінару, який зібрав бібліотечних фахівців ЦБС м. Коростеня.

Бібліотека в сучасному форматі

Провідний методист ЦБС Світлана Коржук наголосила на тому, що місією бібліотек як соціальної інституції є популяризація книг, надання користувачам допомоги для орієнтації в інформаційному просторі. Сьогодні важливою складовою іміджу сучасних бібліотек є участь у проектах різного рівня. Тож методист детально проконсультувала усіх присутніх, як правильно написати проект, де можна знайти інформацію про гранти, проекти та ознайомила з новими всеукраїнськими та обласними конкурсами, в яких можна прийняти участь.

На семінарі виступила методист І-ІЦ ЦБС Марина Тарасюк із питанням «Соціальні мережі – виходимо із зони комфорту». Вона ознайомила колег з історією виникнення найбільш популярних в світі соціальних медіа та новими українськими соціальними мережами, якими можна користуватися як бібліотекарям, так і користувачам бібліотек.

Завідуюча бібліотекою – філіалом № 2 Тетяна Маєвська презентувала книгу Олесі Ісаюк «Роман Шухевич». Книга написана на основі широкої документальної бази та спогадів сучасників з використанням маловідомих широкому загалу архівних документів і є спільним проектом видавництва «Клуб сімейного дозвілля» (Харків) та Центру досліджень визвольного руху.

Працівники бібліотек жваво ділилися своїми ідеями проведення масових заходів у літній період та ідеями залучення мешканців міста до можливостей і ресурсів бібліотек. Головна метою сучасних бібліотек – перетворення із непопулярних інституцій на дружній та комфортний простір, де читачі почуватимуться зручно та невимушено.

Кінцевим акордом семінару стали слова:

«Працюймо осмисллено і творчо, щоб до книги не згас інтерес.

Бібліотеці –бути, книзі –жити! Поспішай: минуле збагнути, нове осягнути.

Руку на пульсі епохи тримай. Думай, твори, дерзай».

Патріотизм«Патріотична свідомість дітей сьогодні – майбутнє України» - такій актуальній темі був присвячений семінар-практикум, який проходив у центральній міській бібліотеці ім. М. Островського. Його активними учасниками стали фахівці бібліотек ЦБС м. Коростеня.

Патріотизм

Відкрила захід директор ЦБС Галина Боцман, яка наголосила, що сьогодні бібліотеки є інформаційними центрами і повинні прикладати всі зусилля, щоб виховувати у дітей та підлітків почуття патріотизму.

Провідний методист ЦБС Світлана Коржук детально зупинилася на всіх напрямках національно –патріотичного виховання дітей та підлітків, ознайомила колег з новими формами роботи по даній темі та зауважила, що патріотичне виховання грунтується і на засадах родинного виховання. А ще наголосила , що патріотизм - це любов до рідної землі, до свого народу, його традицій, звичаїв, готовність до мирної та ратної праці на ім'я України, почуття гордості за Батьківщину, вірність Україні, власна відповідальність за її долю.

Жваву зацікавленість у присутніх викликала презентація патріотичної книги Василіси Трофимович «Любов на лінії вогню». Після того, як були зачитані декілька оповідань, бібліотечні працівники стали активно дискутувати про те, що у даній книзі сплелися разом реальні події і справжні почуття.

У залі, де проходив практикум, панували командний дух, професійна майстерність, бо крім всього, для бібліотекарів були ще підготовлені і практичні заняття, з якими всі вміло упоралися. Бібліотекарі спробували дати власне визначення понять «справжній патріотизм» і «псевдо патріотизм». Крім цього, взяли участь у вікторині імен та дали відповідь на питання: сучасний український патріотизм сьогодні: який він?

Патріотизм

Робота семінару-практикуму була досить цікавою і насиченою. Фахівці бібліотек міста окреслили подальші напрями діяльності з питань національно-патріотичного виховання підростаючого покоління, бо прищеплення молодому поколінню українців моральних цінностей, почуття гідності, відданості своєму народові – це один із головних напрямків діяльності бібліотек міста.

Практикум читання

Практикум «Читання української книги, популяризація української літератури: традиції та новації», підготовлений провідним методистом ЦБС Світланою Коржук, містив багато цікавої інформації для працівників ЦБС та ще й проходив напередодні свята весни 8 Березня.

Крім методичних рекомендацій щодо сучасного підходу просування читання серед користувачів, бібліотекарі мали змогу ознайомитися з роботою відділу абонементу ЦБ по розширенню читацьких інтересів до української книги з виступу бібліотекаря Людмили Грохольської. Бібліограф ЦБС Тетяна Примаченко презентувала присутнім бібліографічний дайджест «Книги, творені кров'ю серця», який інформує про книги, що відображають події останніх років у нашій державі.

Практикум читання

Директор ЦБС Галина Боцман та голова ПК ЦБС Марина Пославська з нагоди жіночого свята привітали всіх працівників системи і вручили подарунки.

Практикум читання

Святково – робочий день запам’ятається всім бібліотекарям і тим, що працівники бібліотек міста залюбки розгадували тематичні ребуси, запитання вікторини та приймали участь у різних вправах, а ще подарували один одному весняні віршовані рядки та усмішки.

Взаємозв’язок традицій та інновацій

Семінар – мозковий штурм «Взаємозв’язок традицій та інновацій» включав у себе цікаву інформацію про традиційні та інноваційні форми роботи бібліотек, про рекламу бібліотек. Крім цього бібліотечні працівники долучилися до гри «Якою буде бібліотека через 10 років» та «Як зробити цікавою сучасну бібліотеку?». На закінчення насолодилися літературною дегустацією «Коронація слова -2015».

Взаємозв’язок традицій та інновацій

Взаємозв’язок традицій та інновацій

Семінар – практикум «Дитяча бібліотека та гра: нові можливості» був цікавим і інформаційно насиченим тим, що працівники бібліотек могли відвідати місцевий ляльковий театр «Овація» та поспілкуватися з керівником Олегом Чайковським. А ще погратися в ігри, які підготували колеги дитячої бібліотеки. Бо ж гра являється помічником творчої роботи бібліотекарів.Гра

Дитяча бібліотека та граГра

Методичний мікс

Методичний мікс «Бібліотечне обслуговування, як залучити і зберегти читача», це також один із заходів по підвищенню кваліфікації бібліотечних працівників, який проходив в рамках «Школи сучасного бібліотекаря». Методист ЦБС Світлана Коржук розказала багато цікавого та корисного колегам, про бібліотечне обслуговування, про роботу сучасного абонементу, про нові, нестандартні форми роботи по залученню нових користувачів. Обговорювали всі разом і нові бібліотечні послуги, активно приймали участь у грі «Паркан ідей». Крім цього насолоджувались тематичними оглядами літератури , які підготували провідні бібліотекарі бібліотек – філіалів №4, 8 Храпійчук Галина та Бородійчук Олена.

Методичний міксМетодичний мікс

Методичний мікс

Кiлькiсть переглядiв: 2817

Коментарi

  • Катерина

    2018-03-20 16:05:13

    Часто заходжу на сайт і цікавлюся новими заходами, які проходять у бібліотеці. Бачу, що бібліотечні працівники все навчаються, це дійсно потрібно, бо ж вчитися ніколи не пізно. І молодці, що запрошуєте гостей на свої заняття. І надалі буду слідкувати за новими темами професійних заходів. Щасти вам у роботі..........

  • Валентина

    2017-02-09 14:47:27

    Дивлячись на фото я розумію , що Вам , дорогі бібліотекарі цікаво. Добре , що Ви такі активні , і теми Ваших занять також цікаві....